Buzlu Camlar

Temperli Cam

Buzlu Camlar

Mimari amaçlara uygun, çeşitli renk ve desenlerdeki buzlu camlar ışık ve gizliliğin bir arada önem kazandığı yapının bölümlerinde kullanılır. Renksiz ve renkli cam eriyiğin bir yüzü desenli, diğer yüzü de düzdür. Desenlerin derinliği ve dokusu buzlu camın ışık ve görüntü geçirgenliğinde önemli bir etkendir.

Buzlu camlar duş kabinlerinde ve iç bölümlerde olduğu gibi güvenlik gerektiren bölümlerde de temperli olarak kullanılabilir. Ayrıca otel, büro, lokanta, konut, eğlence yerleri dekorasyon uygulamalarında yaygın olarak kullanılır.

Buzlu Telli Cam

Buzlu Telli Cam eriyik halindeki cam bünyesine elektrik kaynaklı bir çelik tel örgünün yerleştirilmesi ile üretilir. Kırıldığında cam parçacıkları kolaylıkla dağılmaz ve bu sebepten dolayı yaralanma riskini oldukça azaltır.

Yangın ısısı nedeniyle kırıldıktan sonra bile parçalar arasında boşluklar oluşmadığından alev ve dumanın başka bölgelere yayılmasını geciktiren Telli Buzlu Camlar, test raporları ile belirlenen süreler için yangına dayanıklı cam olarak da kullanılır.

Genellikle ışıklık ve asansör camı olarak kullanılır. Camın kırılması durumunda insanlara zarar verme olasılığı olan yerlerde bunu engellemek için telli cam tercih edilir.
Her desen ile rengin, farklı ışık ve görüntü geçirgenliği olması dekorasyonda tasarım zenginliği yaratır.

 

Etiketler : Buzlu cam, Temperli Cam, Telli Buzlu Cam

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s