POLİMER MODİFİYE ÇİMENTO HARÇLARI

polimer modifiye çimento harçları

POLİMER MODİFİYE ÇİMENTO HARÇLARI

Tek bileşenli, kendiliğinden yayılan polimer modifiyeli çimento bazlı kullanıma hazır tesviye harcıdır. Beton grisi renkte ve toz halinde 25kg’lık torbalarda satılır Kullanım amacıyla göre 25kg’lık torba için karışım suyu torba üzerinde verilen miktar kadar kullanılmalıdır. Homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılarak harç hazırlanır. Karıştırmada düşük devirli karıştırıcıyla karıştırılırken toz malzeme su bulunan kaba içine yavaş yavaş eklenerek karıştırılır.

Kullanım alanları genellikle döşeme ve kaba tesviye yapılmış zeminlerde Linolyum, PVC, parke, halı, seramik vb. son kaplama malzemesinin altına tesviye şapı olarak kullanıldığı gibi bozulmuş veya yıpranmış beton yüzeylerine istenilen yüzeyi sağlamak içinde kullanılır. Kendiliğinden yayılma özelliğiyle alt döşemenin pürüzlerini ortadan kaldırarak düzgün bir yüzey oluşturur.

Uygulama yüzeyi temiz, her türlü toz, yağ, gevşek parçalar ve yapıştırmayı engelleyecek maddelerden arındırılmış olmalıdır. Tamirat yapılacak eski döşeme yüzeyleri sağlıklı bir yüzey oluşturmak için temizlenmelidir.

Hazırlanan akıcı harç hazırlanan yüzeye dökülerek uygulanır. Uygulama kalınlıklar en az 2mm, en fazla 10mm olmalıdır. Uygulama kalınlığı 10 ile 30mm arasında ise, ağırlıkça yaklaşık %30’u kadar 0-4mm yıkanmış su emmeyen tercihen silis kumu ilave edilir. Ortam sıcaklığına bağlı olarak ortalama 12 saate sertleşir.

 

Etiketler : polimer modifiye çimento harçları

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s